Нестеренко Наталія Михайлівна

Нестеренко Наталія Михайлівна має вищу освіту за спеціальністю "українська мова і література", що підтверджується державним дипломом. Працює вчителем  у Чортківській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вересня 2014 року. Педагогічний стаж 20 років. Вища кваліфікаційна категорія.

Наталія Михайлівна має хорошу професійну підготовку, знає і любить свій предмет. Учитель володіє інноваційними освітніми методиками, які активно використовує у своїй діяльності. Педагог працює над позитивною динамікою знань учнів, прагне захопити та зацікавити дітей, що впливає на рівень знань. На уроках використовує індуктивну бесіду, проблемні ситуації, дискусії. Домагається самостійності та обґрунтованих відповідей, концентрує увагу на основному, вчить дітей працювати з додатковою літературою. Уроки української мови мають практичне спрямування: учитель формує орфографічні та пунктуаційні навички, розвиває комунікативні вміння учнів, систематично веде роботу з культури мовлення. На уроках літератури вчить школярів аналізувати твори з урахуванням їх ідейно-художньої своєрідності, виявляти роль героя у розкритті ідейного змісту твору, бачити авторську позицію, працює над монологічним мовленням учнів. Часто уроки  вчителя закінчуються завданнями творчого характеру.

Її учениця Поселюжна Ілона неодноразово ставала переможницею різноманітних конкурсів. У ІІ етапі XV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика вона посіла ІІ місце. У ІІ етапі V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді ім. Т. Шевченка – ІІ місце. У міському конкурсі «Народний рух за перебудову» (номінація «Проза») – І місце. Отримала на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури в ІІ етапі –І місце, в ІІІ етапі – ІІ місце, була учасником ІV етапу.

Нестеренко Н.М. працює над проблемою «Самореалізація особистості школяра на уроках словесності та в позаурочній діяльності», так як навчання в сучасній школі має забезпечувати оптимальні передумови для самореалізації особистості школяра, розкриття всіх закладених у ній природніх задатків, її здатності до свободи, відповідальності та творчості. Учителем проведено відкритий виховний захід «До тебе, Україно, струна моя перша озветься…», присвячений творчості Лесі Українки.

Педагогічну майстерність учитель підвищує шляхом самоосвіти, проходження курсів підвищення кваліфікації в Кам'янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка.

У педагогічному колективі Наталія Михайлівна зарекомендувала себе як відповідальний працівник, яка намагається сумлінно виконувати покладені на неї обов’язки. Користується повагою серед колег,учнів, їх батьків.