«Молитва за Україну»

З нагоди 150-річниці від дня народження видатного релігійного діяча XX ст. Митрополита Андрея Шептицького 20 березня 2015 р. в спортивній залі школи зібралися вчителі, учні та їх батьки, щоб   долучитися до багатотисячного виконання  «Молитви за Україну». Дана акція проводилася в усіх школах Тернопільської області.

Постать одного з найвизначніших діячів української історії і культури XX ст. Митрополита Андрея Шептицького посідає визначне місце в історії українського народу. Всебічна обдарованість Великого українця, глибоко аналітичний склад розуму асоціювалися з мудрою тактикою глави церкви та громадського і політичного діяча. Сорок чотири роки він вів через шторми, бурі і рифи суспільних катаклізмів корабель Української греко-католицької церкви.

За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові. Підтримував українську економічну діяльність. Зазнавав утисків більшовиків.

Як Глава УГКЦ своєю наполегливою діяльністю домагався, щоб український національний рух дотримувався засад християнського патріотизму, а Церква відігравала роль духовного і морального авторитету для українського народу. Метою життя митрополита була єдність Української Церкви та побудова Української Держави, "наділеної християнською душею".

Любов до батьківщини є невід’ємною складовою християнської духовності. Сьогодні настали важкі часи для нашої держави, тому в нас жевріє надія, що спільне виконання молитви «Боже великий, єдиний» набере особливої сили і ближчим часом настане мир в Україні.

Категорія: Мої статті | Додав: Sigurdar (27.03.2015)
Переглядів: 387 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0